День Соборності і Свободи

Запрошуємо всіх, кому не байдужа наша історія, до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою «В єдності сила народу»

Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу, поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

/Files/images/DSC03213.jpg

Результат пошуку зображень за запитом "разделители"

Книжкова виставка до дня народження В.Симоненка "Іду до вас із забуття воскреслий"

/Files/images/DSC03199.JPG


Книжкова виставка до дня народження В.Стуса "Лицар світла"/Files/images/DSC03197.JPG

Результат пошуку зображень за запитом "разделители"

Мова — втілення думки.

Що багатша думка, то багатша мова.

Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!

Борімося за красу мови, за правильність мови,

за приступність мови, за багатство мови..."

М.Рильський


День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

У шкільній бібліотеці до Дня української писемності та мови проведено ряд заходів: індивідуальна бесіди «До мови - серцем пригорнусь» «Плекай свою мову», оформлена книжкова виставка «Мова – серце народу», та постійно діюча книжкова полиця «О мово! Душа голосна України».

Результат пошуку зображень за запитом "разделители"

21 лютого Міжнародний день рідної мови

Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камінь має...

Мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах. Будь-яка діяльність, спрямована на сприяння поширенню рідної мови допоможе не лише лінгвістичній різноманітності та багатомовності, а й більш повному розумінню мовних і культурних традицій у всьому світі, а також солідарності на основі розуміння, толерантності та діалогу.

В шкільній бібліотеці оформлена книжкова полиця "О мово! Душа голосна України!"

/Files/images/DSC02631.JPG

Результат пошуку зображень за запитом "разделители текста"

20 лютого День вшанування Героїв Небесної Сотні

…і мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам, синам…

Герої Небесної сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, – життя ціною свого життя. Вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях. Слава Україні! Героям Слава! Слава Небесній Сотні!

У шкільній бібліотеці до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні представлена книжкова виставка «Час плине, а пам'ять залишається!»

/Files/images/DSC02621.JPG

/Files/images/DSC02623.JPG

Результат пошуку зображень за запитом "разделители текста"

До Дня пам’яті жертв політичних репресій в шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка "У світлі воскреслої правди"

/Files/images/DSC02088.JPG

Шкільні бібліотекарі запрошують усіх бажаючих ознайомитись з книжковими виставками.

Стоїть обеліск, в нім скорбота німа,
Що в селах, містах України синів тих нема.
Вони тут не сіють, вони тут не жнуть,
Лиш вогники - квіти їм люди кладуть.

Щодалі в минуле відходять події Другої світової війни, то частіше зринає в думках : чи до кінця віддали ми належне тим, хто пішов на смерть заради нашого життя? Стоять на землі нашій тисячі обелісків, у граніті й бронзі викарбовано імена тих, хто поліг на полях брані. Одначе заборгували ми перед багатьма нашими співвітчизниками головним - ПАМ′ЯТТЮ. Пам′яттю про всіх і кожного. З нагоди Дня Перемоги у читальному залі шкільної бібліотеки представлені книжкові виставки: «Пам'ять про війну священна», «Ніколи знову», на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують постаті учасників воєнних дій.

/Files/images/DSC02012.jpg

/Files/images/DSC02013.JPG

Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога у Другій світовій війні й ще раз нагадати, що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Результат пошуку зображень за запитом "разделители"

Вже лелека не в'є там гніздечко,
Не лунає там пісня і сміх,
Наче сироти, стали містечка
Без людей нерозумних своїх...

...Страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюдна пустеля навколо станції. 26 квітня — День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров'я та життя. Пам'ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам'яті, що не даватимуть забути про трагедію.

До 30-х роковин Чорнобильської трагедії у шкільній бібліотеці представлена книжкова виставка "Над Чорнобилем лунає дзвін"

/Files/images/DSC02005.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 468

Коментарi